Staráte-li se o svého blízkého a vyskytne se jakýkoli krátkodobý důvod, kdy nejste schopni tuto péči zajistit (např. nemoc, dovolená, nebo si chcete jen tak odpočinout?…), je tady pomoc v podobě odlehčovací služby.

Pokoj, který nabízíme je jednolůžkový se sociálním zařízením, ledničkou, TV, stolkem, křeslem a nachází se v prvním patře Domova s výhledem na řeku Otavu. O Vašeho blízkého je postaráno 24 h denně, samozřejmostí je zajištění stravy. Naší snahou je klientům pobyt u nás co nejvíce zpříjemnit. Snažíme se proto zapojovat je do nabízených denních aktivit s ohledem na jejich možnosti a momentální náladu.

Odlehčovací služba může být nejdéle poskytována na dobu 3 měsíců.

JAK ZAŽÁDÁTE O ODLEHČOVACÍ SLUŽBU?

Prvním krokem je upřesnit si termín, kdy budete naši službu potřebovat. Z důvodu velkého zájmu je dobré si včas Váš termín zajistit. Dále se můžete telefonicky spojit s naší sociální pracovnicí nebo ji osobně navštívit. Ta Vám také pomůže s administrativou, týkající se pobytu, od žádosti až po návrat k zpět domů. Zde si také můžete přečíst vzorovou smlouvu pro odlehčovací službu Vzorová smlouva odlehčovacích služeb v Domově důchodců v Sušici

KOLIK TATO SLUŽBA STOJÍ?

Celková cena za pobyt závisí na celkovém počtu dnů, po kterou je služba využita.

Ubytování a stravování

Typ pokoje Bydlení Strava Cena/den
Jednolůžkový 210 160 370

Péče

Příspěvek na péči Částka/den Částka/měsíc
1. stupeň 29     880
2. stupeň 147  4.400
3. stupeň 293  8.800
4. stupeň 440 13.200

 

PŘÍKLAD VÝPOČTU

Bude-li služba využita na 1 týden = 7dní s nejnižším stupněm příspěvku na péči:

– ubytování     7 x 370 Kč      2.590,– Kč

– péče              7 x   29 Kč         203,– Kč

Celkem                                  2.793,– Kč