Fyziotarepie je součástí pečovatelské služby jako fakultativní úkon. Jedinou podmínkou, aby jste si mohli fyzioterapii dopřát, je mít s námi sjednanou pečovatelskou službu a odebírat pravidelně nějaký základní úkon z naší nabídky.

Fyzioterapii poskytujeme u nás v bezbariérovém prostředí nebo ve vaší domácnosti. Další možností je, že vás na proceduru můžeme přivést.

Naše fyzioterapeutka: Bc. Iveta Malečková

Co všechno v rámci fyzioterapie nabízíme:

  • masáže nebo měkké techniky (uvolnění svalového napětí, zmírnění bolestivosti zad)

  • individuální léčebnou tělesnou výchovu (zlepšení rozsahu kloubní pohyblivosti, udržování svalové síly a celkové fyzické kondice)

  • pomoc při používání ortopedických pomůcek (chodítka, protézy, ortézy, berle, aj.)

  • perličková koupel 

Od dubna 2015 ve fyzioterapii nabízíme novinku masáž lávovými kameny. Tato technika pochází z dalekých havajských ostrovů a provádí se za pomocí speciálních masážních hmatů, teplých lávových kamenů a aromatického oleje.

Účinky masáže lávovými kameny:

·       Teplo kamenů a jejich vlnění působí přes energetická centra v našem těle, která ovlivňují také naše vnitřní orgány. Horké kameny dokáží povzbudit jejich činnost a obnovit tok energie v těle, odplavit toxiny a stres. Nastartuje se očistný proces, detoxikace a dochází tak k celkové regeneraci těla.

·       Horký tlak z kamenů proniká mimo jiné také ihned do svalů. Dochází k uvolnění křečí, ztuhlosti a regeneraci tkání. Otevírají se kožní póry.

·       Zlepšuje se celkový krevní oběh, posiluje se lymfatický a imunitní systém.

·       Masáž lávovými kameny pomáhá také při odstranění problémů se spánkem, koncentrací, uvolněním a při klimakterických obtížích.

·       Masáž lávovými kameny je účinná při bolestech (záda, šíje, hlava, klouby, svalstvo) a křečích. Uvolňuje napětí psychické i fyzické.

·       Další výhodou léčby horkými kameny je, že uklidňuje mysl a pomáhá při relaxaci.

Více informací a objednání v kanceláři pečovatelské služby nebo na telefonu 376 520 641.