POPIS DOMOVA

Domov nabízí dlouhodobé ubytování pro 34 obyvatel. K dispozici jsou čtyři jednolůžkové a patnáct dvoulůžkových pokojů se společným sociálním zařízením (většinou pro 2 pokoje 1 soc. zařízení = buňka). Pokoje jsou vybaveny základní nábytkem – postelí, nočním stolkem se signalizací, šatní skříní, stolem, židlí. Vyzývají tak své obyvatele, aby si je zútulnili vlastními doplňky z domova.

V otázce ubytování se vždy snažíme v rámci možností vyhovět  klientům v jejich požadavcích. Umožňujeme například společné bydlení manželům, partnerům.

SPOLEČNÉ PROSTORY

Ačkoliv je dům uzavřený pro bezpečnost jeho obyvatel, přivítá je příjemnou atmosférou a po zazvonění na personál je přístupný neomezené. K dispozici je posezení na společenských koutcích na patrech nebo ve společenské místnosti v přízemí. Využít lze také zázemí vedlejší budovy, kde lze v kavárničce zakoupit kávu či zákusky a pak již jen najít to správné místo, ať už preferujete rušnější posezení uprostřed dění Domova nebo využijete klidu terasy či jiného zákoutí.

JÍDELNY

Stravu zajišťujeme sami a to s ohledem na dietní režim 5 x denně. V Domově je na každém patře společenský kout, který slouží jako jídelna pro obyvatele.

KOUPELNY

Domov je vybaven bezbariérovými koupelnami s vybavením, které nabídnou možnost užít si teplou lázeň i imobilním klientům. Doprovodem do koupelny Vám mohou být naši pečovatelé nebo Vaše rodina.

CO DÁL U NÁS LZE…

Domov má také svá místa, která slouží jako „potrava pro duši“. Třeba tak jako společenská místnost v přízemí, která je vybavena samostatnou kuchyňkou. Vybavena je vkusně, z větší části původním nábytkem z domovů klientů tak, aby se všichni, kdo ji využívají cítili jako doma. V zákoutí této místnosti je také prostor pro sloužení mše svaté. Tato místnost slouží také pro potřeby ergoterapie. Pro potěchu těla je k dispozici fyzioterapie. Potkat u nás můžete i zvířata – ta jsou vítána (samozřejmě při dodržení pravidel).

JAKO DOMA…